Related Posts with Thumbnails

Eren Derdiyok Bundesliga'da

18 Haziran 2009 Perşembe

BSC Old Boys'ta başladığı futbol hayatında 18 maçta attığı 10 golle Basel tarafından farkedilmiş ve transfer edilmiştir. Basel'de ikinci yılında as takıma çıktığı ilk maçta 3 gol atmış.İngiliz medyasının dikkatini bizden önce çekmiş ki şaşılacak bir durum değil bu !!! biz Malik Fathi'nin Türk olduğunu da bilmiyorduk ! New Castle'a transferi, transfer penceresinin kapanmasıyla askıda kalmıştı.

Biz ise bu yetenekli gencecik Türk santraforu EURO 2008'de İsviçre formasıyla tanıdık. Şampiyonlar liginde Barcelona'ya attığı golde hatıralarımızda. Ertem Şener'lik yapıp Nou Camp'ta gol atan ilk Türk demeyeceğim, ama onun stilini John Carew'e çok benzetiyorum.

1,90'lık bu dev Türk, milli takımımız yerine İsviçre milli takımını seçmekle bilerek yada bilmeyerek kariyerinin en iyi kararını vermiş anlaşılan. Türk milli takımında hocamız ona muhtemelen 6,5 dakika bile şans vermeyecekti. Bayer Leverkusen 6,5 milyon dolar civarında bir rakamla 4 yıllığına Eren'i transfer etti. 21 yaşındaki bu genç yetenek sanıyorum bir kaç yıl sonra asgari 10 milyon € ile Türk takımlarının isteyeceği en büyük forvet adayı.

Sahi 28 yaşındaki İspanya gol kralı Güiza 14 milyon € muydu ?

Posted by Reis

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP