Related Posts with Thumbnails

David Villa devlerin kıskacında

16 Haziran 2009 Salı

Avrupanın önde gelen dev kulüpleri David Villa için savaş başlattı adeta. Aslında 2005 yılında başlayan Valencia macerasından sonra hemen hemen her sene avrupa da bir çok büyük takım onu transfer listesinin başına yazdı.

Fakat son iki yıldır Valencia'da ki inanılmaz düşüş kulübü etkileyen ekonomik krizin etkileri bu sezonun Villa'nın Valencia'da ki son sezonu olabileceğini gösteriyor. Geçtiğimiz iki yılda Villa'yı en çok isteyen takım ise her sene Barcelona'ya gol atmayı adet haline getirdiğinden olsa gerek Real Madrid'ti. Geçtiğimiz sezon ara transfer döneminde Valencia Villa için 100 milyon euro değer biçince transfer çıkmaza girmişti. Real Madrid istikrarlı bir şekilde yine teklifini ve ilgisini belli etti bu yılda ve 25 milyon euro gibi bir rakam önerdiler. Real Madrid'in dream team kuracağını anlayan Barcelona'da 30 milyon euro ile Villa yarışına girdi.Fakat iki futbolcuya bütçenin yarısını ayıran Real Madrid'in bu transferde ki şansı parasal olarak az olabilir.

Ekonomik krizde kim daha fazla verirse Villa'nın tapusunu vermeye hazır olan Valencia'nın kulağı İngiltere'de olsa gerek zira Chelsea ve Manchester United'ta Villa ile ilgileniyor. Özellikle Robinho'ya ait olan 38,2 milyon euroluk Premier lig transfer rekorunu 52,8 milyon euro ile kırmayı düşünen Manchester United bu yarışta Chelsea'nin bir adım önünde.

Geçtiğimiz yıl 31 gol ile Valencia'da ki en gollü sezonunu yaşayıp, EURO 2008'de tavan yapan Villa hangi takıma gider bilinmez ama taliplerine bakınca 2010 yılında Şampiyonlar Ligi finalinde yerini garanti ettiği kesin.


Posted by Reis

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP