Related Posts with Thumbnails

Cesc Fabregas yuvaya mı dönüyor ?

15 Haziran 2009 Pazartesi

Futbol kariyeri boyunca attığı neredeyse tüm pasların yerini bulduğu 22 yaşındaki ispanyol oyuncu,eski takımı Barcelona ve idolü olarak gösterdiği Pep Guardiola’dan teklif alması halinde, Londra'dan ayrılmayı düşünebileceğini ifade etti.

Her futbolcu gibi kendisinin de kupalar kazanarak büyük başarılara imza atmak istediğini belirten İspanyol oyuncu, “Kariyerimi bitirdiğim zaman, geride birçok başarı bırakmak istiyorum. Arsenal’de çok mutluyum ama 4 yıldır buradayım ve daha bir kupa kazanamadık” diyerek Arsenal'in kupa kazanamama rekorunun kendisinde yarattığı olumsuz etkiyi ifade etti.Geçtiğimiz günlerde yeni Gunner Arshavin'de 'Kupa kazanamazsanız büyük takım olmanız birşey ifade etmez' diyerek bu durumun takımı ne kadar etkilediğini açık açık ortaya koymuş oldu.

Guardiola’nın kendisiyle ilgilenmesinin mutluluk verici olacağını belirten İspanyol oyuncu, “Pep her zaman benim idolüm olmuştur. Hem onun pozisyonunda oynuyorum hem de aynı forma numarasını taşıyorum. Küçükken onun gibi olmak isterdim” dedi.

Barcelona orta sahasında Xavi ve Iniesta ile beraber oynayıp oynayamayacağı konusunda bir yorum yapamayacağını belirten Fabregas, “Bu karar teknik direktöründür. İyi oyuncuların bir arada oynayabileceğini düşünüyorum diyerek daha fazla yorum yapmaktan kaçındı.

Fabregas'ın Katalan ekibinden ayrılırken yaptığı son eylemin Guardiola'ya formasını imzalatmak olduğunu da unutmamak gerekse de 'hayatımdaki en iyi kararım Barcelona'dan Arsenal'e geçmekti dediğini de biliyoruz. Anlaşılan saha içinde takım arkadaşlarını koordinatlarını çok iyi kestiren Cesc, ayrılışından tam 4 yıl sonra Barcelona'nın performansta tavan yapacağını ve bermuda şeytan üçgeni oluşturacağı Xavi, Iniesta ikilisine sahip Barcelona'nın katıldığı tüm kupaları kazanacağını kestiremedi belki de.

17 yaşından beri Highbury de şimdilerde de Emirates stadında Arsenal forması giyen genç yetenek Arsenal tarihinin en genç gol atan oyuncusu olmakla beraber, aynı zaman da Premier ligin de en genç gol atan futbolcusu ünvanını almıştır.

Arsenal'de 4 yıl sonunda kaptanlık pazubandını takmış olan Cesc, bu sürede oynadığı 231 maçta attığı 29 gol ve attırdığı 63 gol ile tek kupa bile kazanamamış olmanın üzüntüsünü yaşıyor olsa ki, gemisini terk edip vatana dönüş sinyallerini idölü Guardiola'ya göndermeyi düşünmüş.

Eğer bu transfer gerçekleşirse Xavi, Iniesta ve Fabregas'tan oluşan bir ortasaha üçlüsüne karşı koymak için sanırım yeni bir terminatör bekleyeceğiz.

Posted by Reis
0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP